zdjęcie do wpisu PR 67
Księgowość i podatki dla osób zakładających firmę i początkujących przedsiębiorców
5 stycznia 2023
zdjęcie do wpisu PR 69
Raciborska Inicjatywa Lokalna – szkolenie dla NGO
9 stycznia 2023

Urząd Miasta ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Londzina

zdjęcie do wpisu PR 68

Prezydent Miasta Racibórz przeznaczył do sprzedaży, w trybie przetargu, nieruchomość położoną w Raciborzu przy ul. Londzina 49. 

Częścią składową nieruchomości jest wybudowany w roku 1880 budynek dwukondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony, o łącznej powierzchni 541,39 m2 . Znajdują się w nim 4 lokale pozostające pustostanami oraz dobudówka. Na terenie nieruchomości zlokalizowane jest także pomieszczenie gospodarcze (kwalifikujące się do rozbiórki). Obiekt wykonany jest w konstrukcji murowanej, ze stropami drewnianymi, kryty blachodachówką. Ślusarka okienna jest wykonana z PCV i drewniana, stolarka drzwiowa – drewniana. W większej części kondygnacji piwnicznej zalega gruz. Nieruchomość nie posiada ogrodzenia, znajduje się w zabudowie zwartej, w bezpośrednim otoczeniu zabudowy wielorodzinnej z lokalami użytkowymi na parterze.

Budynek wyposażony jest w instalacje : elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie piecowe, etażowe gazowe, lokale na parterze nie posiadają ogrzewania

Cena wywoławcza nieruchomości : 850 000,00, z czego 4,6 % stanowi cena składnika gruntowego. Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 931).

Termin i miejsce przetargu: Przetarg odbędzie się 15 marca 2023 r. o godzinie 1000 , w sali nr 125 na I piętrze Urzędu Miasta Racibórz przy ul. Króla Stefana Batorego 6.

 

Dokładny opis i dokumenty do pobrania na stronie >>www.bipraciborz.pl<<

Rozmiar czcionki
Kontrast